Apple - niepozorne jabłuszko.

Już dzisiaj się z Wami witałem, więc to pominę, a od razu wkroczę do dzisiejszego tematu. Otóż, zajmiemy się, a właściwie opiszemy firmę Apple, czyli jedną z największych amerykańskich korporacji.
Firma Apple została założona 1 kwietnia 1976 roku, czyli "dopiero" 39 lat temu. Mówiąc "dopiero" mam na myśli to, że istnieje wiele firmy, które wyrastają już dłużej i nie osiągają aż takich sukcesów, jak właśnie Apple. 
Co ciekawe, Steve Wozniak (założyciel firmy Apple) jest pochodzenia polsko-niemieckiego. Idąc tym tropem możemy stwierdzić, że firma Apple mogłaby być polską firmą. 
Otóż nie do końca. Steve nie był nigdy w Polsce, a mieszkał właśnie w Ameryce, gdzie też studiował - jest przecież inżynierem i wynalazcom. 
Troszkę odbiegłem od tematu, bo chciałem się dzisiaj zająć kwestią tego, że nie zdajemy sobie sprawy, jak dużo osiągnęła firma Apple i, że już nie jest zwykłym, śmiesznym znaczkiem, a raczej znakiem perfekcji i profesjonalizmu - bo do tego przyzwyczaiła nas firma.
Podejrzewam, że jakieś 50% z Was ma w domu jakiś produkt tej firmy, więc na pewno wiecie, że nie są to chińskie bagiecie, a na prawdę pełne profesjonalizmu produkty.
Oczywiście, firma  jest profesjonalna, ale czy wyjątkowa? Tak, właśnie dlatego ją opisuję. Jest wyjątkowo, ponieważ (pisałem już o tym wyżej) w ciągu stosunkowo nie długiego czasu rozwinęła się na światową skalę i to z dużym tupetem.
Firma zatrudnia ok. 50.000 osób, którzy codziennie pracują nad nowymi technologiami i udoskonaleniami, przez co dochody firmy sięgają 45 miliardów dolarów - trzeba powiedzieć, okrągła sumka :-)
Produkty Apple nie należą do najtańszych, ale jednak mają wielu, wiernych fanów, dlaczego?
Właśnie poprzez perfekcję, profesjonalizm i wzorowe podejście do klienta - nie widać tego może w Polsce, ale w Ameryce, gdzie 95% osób posiada jakiś produkt Apple przeprowadzane są na prawdę bardzo specyficzne, jedyne w swoim rodzaju akcje reklamowe firmy.
Myślę, że byłoby to na tyle oraz mam nadzieję, że teraz będziecie nieco wiedzieć o rynkowym gigancie.

Pozdrawiam i zapraszam do komentowania! :) 
 

2 komentarze:

Zarzuć komentarzem