PC czy laptop?

Drodzy Czytelnicy!
Jestem prawie pewien, że większość z Was zadaje lub zadawało sobie pytanie, jaki rodzaj komputera wybrać? Zadajemy sobie takie pytanie, ponieważ wiemy, że komputer nie jest zabawką, którą zmienia się co tydzień - jest to raczej sprzęt lub urządzenie do pracy oraz rozrywki. 
W takim razie jakie urządzenie do pracy lub dla rozrywki będzie lepsze?
Właśnie! Wszystko zależy do czego konkretnie będzie nam potrzebny sprzęt. Jeśli potrzebujemy sprzęt do użytku domowego, przeglądania internetu, komunikacji przez komunikatory itp. to wystarczy nam laptop, ale jeśli już stajemy się graczami lub pracujemy jako graficy komputerowi czy architekci, którzy potrzebują silnego sprzętu do swoich programów dobrym rozwiązaniem będzie komputer stacjonarny, tzn. PC.


To jednak nie wszystko. Przecież istnieją laptopy, które mają wymagane do gier specyfikacje, dlaczego by nie korzystać właśnie z nich? Oczywiście, że istnieją i wcale nie kosztują majątku - jest to dobre rozwiązanie dla gracza, który często jest w podróży lub po prostu chce mieć swobodę ruchu.
Taki laptop mimo, że nie kosztuje "majątku" to nie należy do najtańszych, no ale przecież "coś za coś". 
Komputer stacjonarny też nie jest złym wyjściem, ponieważ możemy wzbogacić go o lepsze parametry, za niższą niż w przypadku laptopa cenę. Jeśli zdecydujesz się na komputer PC, to pamiętaj, że jeśli chcesz mieć w pełni profesjonalny sprzęt nie zamawiaj "gotowca" z Allegro, ponieważ są to komputery, które dobre mają tylko główne części, a wszystko inne, najczęściej to co nie jest podane w aukcji jest po prosu słabej jakości. Dlatego, warto udać się do najbliższego sklepu komputerowego i zapytać o złożenie komputera. Podajemy wtedy serwisantowi do czego jest nam potrzebny komputer i po zapoznaniu się z tematem sami możemy zaproponować jakieś części, a on jako sklep komputerowy może załatwić nam je po nieco niższych cenach i w dodatku złoży, co z resztą wykonują już internetowe sklepy komputerowe takie jak np. agito.pl czy komputronik.
Jeśli potrzebujemy konsultacji lub zakupu laptopa to zdecydowanie polecam sklep X-KOM, który służy na prawdę profesjonalną radą, a także bardzo konkurencyjnymi cenami.
Myślę, że to by było na tyle :)

Dziękuję za przeczytanie, pozdrawiam oraz zachęcam do zostawienia komentarza.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zarzuć komentarzem