Samsung czy LG ? Porównanie gigantów.


Witam Was, Drodzy Czytelnicy w tą śnieżną niedzielę. Cóż, dzisiaj porównamy dwa giganty, wśród branży elektronicznej. Pewnie domyślacie się, że chodzi o Samsung'a oraz LG.
Będziemy porównywać tylko jeden ze sprzętów danej firmy, konkretnie od Samsung'a wyciągniemy model Galaxy S5, a od LG model G3.
Oba modele mogą być świetnymi towarzyszami, ale spójrzmy jednak i zastanówmy się, który jednak będzie lepszy. Najpierw może ze strony technicznej, przyjrzyjmy się i przeanalizujmy dane techniczne:Dane telefonu Samsung Galaxy S5

Dane telefonu LG G3

Na pierwszy ogień idzie procesor, który jest identyczny w obu telefonach, Jest to oczywiście przyzwoity procesor i na nie których użytkownikach może wywołać "Wow!".
Druga rzecz, ekran i rozdzielczość. Dla użytkownika to właśnie on może być najważniejszy.
LG oferuje większy ekran w lepszej rozdzielczości, natomiast rozdzielczość S5 nie robi tak dużego wrażenia. Kolejną ważną sprawą jest bateria. Tutaj ciężko się wypowiedzieć, gdyż G3 oferuje co prawda większą baterię, ale przy większym ekranie, który zużywa oczywiście nieco więcej energii.
Po moich badaniach, wydaje mi się że mimo większego ekranu, to właśnie LG ma lepszą baterię.
Teraz przewróćmy trochę szalę na stronę Samsunga, tzn. przejdźmy do aparatu.
Tu S5 oferuje 16Mpx, a G3 13, więc teoretycznie różnica jest.
Jestem jednak przekonany, że zwykły użytkownik nie odczuje na tym większej różnicy, a raczej profesjonalny fotograf, który raczej stwierdzi, że lepsze zdjęcia wykonuje Samsung - choć jak wszyscy doskonale wiemy, telefon nie jest aparatem i nie służy do profesjonalnego robienia zdjęć - do tego ktoś kiedyś wynalazł aparat.
Podsumowując, oba te telefony zadowalają, ale według mnie nieco większą przewagę ma LG G3, który na dodatek jest troszeczkę tańszy od Samsung'a.

Pozdrawiam i bardzo gorąco zapraszam do komentowania oraz udostępniania.

2 komentarze:

 1. Ja, jednak osobiście wolę Sony to również dobra firma :) Pozdrawiam
  Zapraszam również do mnie porcelanowanastolatka.blogspot.com za komentarz lub obserwacje oczywiście się odwdzięczam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sony jest dobrą firmą, tylko (jeśli chodzi o telefony) nie które modele bardzo szybko się psują. Dziękuję za komentarz, oczywiście się odwdzięczę.

   Usuń

Zarzuć komentarzem